bilgi@gelenekseltarim.com

GENEL BİLGİLER

Solucanların Üreme Hızını Nasıl Arttırırsınız ?

Yedi afrodizyakla kırmızı solucanların üreme hızını arttırın!

11

 

Kırmızı solucanlar birçok organik materyali yerler, fakat bu açgözlü minik yeme makineleri özellikle bazı doğal, tatlı yiyecek ikramlarına çok düşkündürler.

Solucanlar , küflü sebze kabukları, meyve artıkları, karton (veya resimsiz gazete kağıdı), yapraklar, çay posası veya kahve telvesi kullanılarak yapılmış dengeli bir diyetle iyi performans gösterselerde bazı yüksek şeker içerikli doğal yiyecekler dikkatlerini oldukça çekmektedirler.

Kırmızı solucanlarının tatlıya düşkünlüğünü cezbetmek için aşağıdaki yiyecekleri birkaç günde bir veya buna yakın bir aralıkla menülerine ekleyebilirsiniz. Kırmızı solucanlar menülerine yaptığınız bu ekleme için birden fazla şekilde size teşekkür edeceklerdir.

Karpuz, yüksek nem ve şeker oranı, yumuşak olması ile menüleri için harika bir eklenti olacaktır.

Parçalanmış ve doğranmış balkabağı parçaları yumuşaması için bir süre bekletildikten sonra solucanların büyüme sezonu menüleri için mükemmeldir

Mango kabukları solucanları dört bir köşeden kendine doğru çekecektir.

Avakado kabukları da aynı ektiyi gösterirler.

Muz kabukları ve aşırı olgunlaşmış muzlar menülerine kolaylıkla eklenebilirler.

Kavun ve özellikle kabukları diğer bir mükemmel seçim olacaktır.

Onları cezbeden bu lezzetler için ekstra bonus? Solucanlar bu ek gıdaları çocukların dondurma kamyonuna komşu olmaları gibi sararlar. Ve solucanlar yakın çevrede toplandıklarında birbirlerine yaklaşmaları sonucu doğal olarak üremeye başlarlar...  Kırmızı solucanlarınızın üreme hızındaki artışı kolayca farkedeceksiniz!

Akılda tutulması gereken birkaç ipucu/uyarı:

Tedbirli olarak az miktarda narenciye kullanabilirsiniz fakat portakal ve limondaki asit fazla kullanıldığında solucanlarınız için olumsuz etkiler yapar.

Dengeli bir diyet solucanların sağlığı için oldukça kritiktir. Yukarıda listelenen bu tatlı yiyecekler solucanlar için birebir olmasına rağmen yine de aşırı kullanmayın.

Yiyeceklerin her zaman küçük parçalar halinde doğranmış olması iyi bir uygulama olacaktır. Eğer yiyecekleri birkaç gün sızdırma yapmayacak bir kapta bekletip olgunlaşmalarını sağladıktan sonra solucanlara verebilirseniz, solucanların daha kolay sindirmesini sağlayacaktır ve solucanlar daha mutlu olacaktır. Mutlu solucan da üremesi daha verimli olan solucan demektir!

Bu popüler yiyeceklerden oluşan dengeli bir menuyü solucanlara sunarak, onların daha sağlıklı olmasını, daha yüksek işgücüne sahip olmasını temin edebilirsiniz ve böylece solucan gübresi üretim hızınızı da arttırmış olacaksınız.

Bu makale http://thesquirmfirm.com/boost-red-worm-reproduction-rate/ sitesinden, http://www.gelenekseltarim.com tarafından türkçeye çevrilmiş ve bazı küçük güncelleme ve eklemeler yapılmıştır.

Etiketler: Solucan gübresi, solucanların beslenmesi, solucan sayısını arttırmak, solucan sayısını arttıran yiyecekler.

DİĞER YAZILAR

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin